Kovo 3 dieną Kretingos rajono švietimo centre vyko dailės ir technologijų mokytojų metodinė valanda „Dailės ir technologijų mokytojų geroji patirtis“, kurios metu buvo pristatyti du aktualūs pranešimai.
Ona Viskontienė, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos dailės mokytoja metodininkė, skaitė pranešimą tema „Emocinių kompetencijų ugdymas per dailės pamokas“. Pranešėja dalijosi savo patirtimi, kaip dailės pamokos gali padėti ugdyti mokinių emocinį intelektą. Ji akcentavo, kad piešiant fraktalus, mandalas, neurografiką ir užsiimant kita kūrybine veikla, mokiniai gali išreikšti savo jausmus, lavinti empatiją ir savimonę. Pranešime buvo pateikti praktiniai pavyzdžiai, kaip, piešdami mandalas, mokiniai į dailės pamokas integruoja emocijų pažinimo ir raiškos elementus, naudodami įvairias technikas ir temas.
Justina Žemgulienė, Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė, savo pranešime „Statybinių likučių panaudojimas mene“ pristatė inovatyvų požiūrį į antrinių žaliavų panaudojimą kūrybinėje veikloje. Ji demonstravo, kaip statybiniai likučiai, tokie, kaip montažinės putos gali būti transformuojami į originalius meno kūrinius. Pranešėja pabrėžė šios veiklos ekologinę ir edukacinę vertę, skatinant mokinių kūrybiškumą ir atsakingą požiūrį į aplinką.
Dėkojame pranešėjoms ir metodinės valandos dalyvėms.