Gruodžio 2 dieną Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko praktinė konferencija „Ugdymas be sienų: integruotų ugdymo veiklų galimybės“, kurią organizavo EditAI platformos kūrėjų komanda, Kretingos rajono švietimo centras ir gimnazija. Renginyje dalyvavo per 40 mokytojų iš įvairių Kretingos rajono mokyklų.

Konferencijos tikslas buvo dalintis gerąja patirtimi, kaip naudojant dirbtinį intelektą galima kurti efektyvesnes ir įdomesnes mokymosi patirtis. Dalyviai aktyviai diskutavo apie EditAI taikymo galimybes įvairiuose dalykuose, integruoto ugdymo savaitės planavimą ir įgyvendinimą, taip pat apie mokytojų kūrybiškumo išlaisvinimą.

Konferenciją pradėjo Dr. Inga Popovaitė, kosmoso sociologė, kuri pasidalino pranešimu „Tarpdiscipliniškumas, žmogiškumas ir kitos kosmoso pamokos”. Ramunė Jašinskaitė, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Tarpdisciplininio meno ir edukacijos centro koordinatorė pasidalijo su kolegomis įkvepiančiu pranešimu „Kaip natūralūs garsai gali tapti meno kūriniu?”. Sandra Sirutienė, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, skaitė pranešimą „Integruotų pamokų ir ugdymo programų kūrimas EditAi pagalba”. Dalia Bružienė, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, dalijosi savo ir kolegų patirtimi ir pristatė pranešimą pavadinimu „Integruotų pamokų savaičių planavimas su EditAi įrankiu”.

Vėliau Konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į tris sekcijas, kuriose klausėsi kolegų paruoštų pranešimų. Turėjo galimybę diskutuoti ir dalintis savo patirtimi ir atradimais naudojant EditAI įrankį. Taip pat dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu, turėjo galimybę sukurti savo integruotą pamoką kosmoso tema.

Konferencija parodė, kad dirbtinis intelektas gali tapti svarbiu mokytojo įrankiu, padedančiu kurti individualizuotą ir įtraukiantį mokymąsi.

Dėkojame EditAi kūrėjų komandai, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bendruomenei ir visiems konferencijos dalyviams.