2024 m. kovo 22 d. įvyko Respublikinė patirtinė konferencija „Dora lyderystė“, Kretingos rajono Salantų gimnazijoje, kurioje rinkosi svečiai iš visos Lietuvos ir diskutavo, kas yra DORA LYDERYSTĖ. Jaunieji lyderiai gimnazistai iš 5 gimnazijų: Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos, Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos, Kretingos rajono Darbėnų ir Salantų gimnazijų dirbdami grupėse, bendraudami su Šv. Ignaco Lojolos kolegijos dėstytojais, verslininkais, politikais, klebonu, ieškojo atsakymo.
Konferencijoje pranešimus skaitė ir gimnazistų grupių darbą moderavo Šv. Ignaco Lojolos kolegijos dėstytojai: hum. m. dr. Laima Anužienė, tema – „Lyderystės praktikumo galimybės“, lektorė Lina Jakelė, tema – „Asmenybės augimas lyderystėje“, tarptautinis lektorius Sebin Thomas Babu, tema – „Why Does Ignatian Leadership Matter?“, dr. Kristina Grumadaitė, tema – „Lyderystė besikeičiančiame pasaulyje: kaip įveiklinti iššūkius?“, verslininkas Algimantas Jakelis, tema – „Doros lyderystės verslo principai“.
Kalbomis, pranešimais įkvėpė „Lyderiams. LT“ vadovas Dovaldas Kušlikis, LR Seimo narys Antanas Vinkus, relig. m. mgr. ir Salantų parapijos klebonas Audrius Keršys.
D – DARYTI, O – ORUMAS, R – REIKIA, A – ATSAKOMYBĖ. Tokią Doros lyderystės esmę surado gimnazistai. Drąsa, ryžtas, tarnystė, rūpestis yra svarbios lyderio savybės ir mokiniai tai pagrindė pavyzdžiais iš savo gimnazijų, iš savo aplinkos, teigdami, kad DORA LYDERYSTĖ yra tarp mūsų. Gimnazistai pritarė „Lyderiams. Lt“ vadovo teiginiui, jog Dora lyderystė – vienintelė lyderystė. Jei rūpi, tai ir darau.
Gimnazistų įžvalgos ir kūrybiškas jų pristatymas, parodyta lyderystė dirbant komandose – tai įkvepianti patirtis, kurią suteikė Kauno Šv. Ignaco Lojolos kolegijos dėstytojų ir Salantų gimnazijos komandų koreliacija!
Konferenciją moderavusi etikos mokytoja metodininkė Indrė Kovalskė, šią patirtį apibendrino rašytojo Antuano de Sent Egziuperi žodžiais: „Mokykimės mažų žingsnelių meno”.
Nuoširdžiai dėkojame konferencijos svečiams, gimnazijos bendruomenei už dovanotą neįkainojamą patirtį, šiltas emocijas. DORA LYDERYSTĖ yra.

Dėkojame atvykusiems svečiams, Kretingos rajono Salantų gimnazijos komandai ir Indrei Kovalskei, etikos mokytojai metodininkei, etikos mokytojų metodinio būrelio koordinatorei, organizavusiai ir moderavusiai konferenciją, už gražų ir prasmingą renginį.