2024 m. vasario 8 d. Kretingos rajono 10-tųjų klasių moksleiviai dalyvavo ekskursijoje „Vienuolių takais“, kurią vedė gidė Diana Jomantaitė-Jonaitienė. Į ekskursiją buvo pakviesti rajoninės viktorinos „Turizmo industrija: veikla ir profesijos“ nugalėtojai – po tris moksleivius iš Darbėnų, Jurgio Pabrėžos universitetinės, Salantų, VšĮ Pranciškonų, Vydmantų gimnazijų ir Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, geriausiai atsakiusius į virtualios viktorinos klausimus.

Prieš atsakydami į juos, mokiniai karjeros ugdymui skirtų užsiėmimų metu buvo supažindinami su vadinamąja turizmo industrija: turizmo ištakomis, jo istorija pasaulyje ir Lietuvoje, kokios veiklos sritys – nuo tiesiogiai susijusių su kelionių organizavimu iki apgyvendinimo, viešojo maitinimo, netgi pramogų organizavimo – priskiriamos su turizmu susijusiam verslui bei kokiose profesinio mokymo įstaigose, kolegijose, universitetuose galima mokytis šią sferą apimančių profesijų, įgyti bakalauro ar magistro laipsnius.

Viktorinos metu gimnazistai turėjo galimybę pabūti gidais: savo žinias moksleiviai pasitikrino ir praplėtė atsakydami į 30 klausimų apie mūsų miesto ir rajono lankytinus objektus. Į visus 30 klausimų atsakė du rajono dešimtokai: Darbėnų gimnazijos IIGb klasės moksleivis Laurynas Brikas ir Vydmantų gimnazijos II klasės moksleivė Urtė Viskontaitė.

Mokiniams viktoriną vedė ir į ekskursiją atlydėjo Kretingos rajono švietimo centro karjeros specialistės Livija Grajauskienė, Jurgita Korsakienė, Alma Slaboševičienė ir Inga Žukauskaitė.