2023 m. gruodžio 14 dieną Darbėnų gimnazijos IIIG klasės moksleiviai kartu su karjeros specialiste Livija Grajauskiene lankėsi didžiausios uostamiestyje Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultete, kuriame rengiami automobilių transporto, mechanikos, elektros ir automatikos, informatikos, statybos inžinieriai, taip pat informatikai, skaitmeninės geodezijos specialistai, maisto technologai ir dietistai.

Darbėnų gimnazistus pasitiko bei po laboratorijas lydėjo KVK studijų organizatorė Giedrė Šimaitytė ir Technologijų fakulteto prodekanė Sigutė Savickienė.

Su tuo, ko išmokstama transporto inžinerijos krypties praktinio mokymo ir taikomųjų tyrimų centro laboratorijose, supažindino dėstytojas Saulius Grinkevičius, elektros įrenginių montavimo ir energetinio efektyvumo tyrimų laboratorijos paslaptis atskleidė Inžinerijos ir informatikos katedros vedėja Daiva Stanelytė, kas vyksta mechatronikos laboratorijoje pasakojo dėstytoja Valda Šneiderienė.

Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja Dainora Jankauskienė ir dėstytojas Mantas Anužis plačiai pristatė šios katedros studijų programas. Pristatymą paįvairino klausimai, susiję su statybos inžinerija bei skaitmenine geodezija: moksleiviai turėjo progos pademonstruoti savo žinias, o pirmieji, teisingai atsakę į klausimus, buvo įvertinti prizais.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė apsilankymas multimedijos technologijų laboratorijoje. Dėstytojo Gintaro Kučinsko vadovaujami gimnazistai turėjo progos pasinerti į virtualią realybę. O chemijos laboratorijoje iš dėstytojo Giedriaus Šilo bei prodekanės S. Savickienės moksleiviai sužinojo, kokius tyrimus atlieka ir kur jų rezultatus panaudoja būsimieji maisto technologai bei dietistai.