„Sportui-taip, narkotikams-ne“- tokiu šūkiu savo paskaitą pradėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje apsilankę svečiai: Matas Gailevičius ir Erikas Cchovrebovas, asmeniniai treneriai, dirbantys fizinio aktyvumo centre „Kopa Gym“ Palangoje. Matas yra garsus kaip sportininkų fizinio rengimo profesionalas bei „Kopa Gym“ vadovas. Erikas Cchovrebovas Kretingoje labiausiai žinomas kaip dziudo sporto klubo „Ardonas“ vadovas, ugdantis suaugusiųjų ir vaikų čempionus. Beje, spalio pradžioje Pasaulio IGF graplingo imtynių čempionate, kuris įvyko Šiauliuose, Erikas tapo pasaulio čempionu!

„Neišsigąskite, neatvažiavome moralizuoti, kalbėti tik apie narkotikų žalą”- nuramino sporto treneriai. Norime pasakyti, jog gyvenime viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkimo. Tikimės, jog savo pavyzdžiu galime motyvuoti jaunus žmones. Jei mums pavyks pasiekti, kad jūs bent trumpam susimąstytumėte, jausimės laimingi ir pasiekę savo tikslą.”

Matas papasakojo istoriją iš savo patirties, kaip jam teko padėti gyvenime suklupusiam jo kadaise treniruotam vaikinukui. Tai labai morališkai sunkus, ilgas procesas, bet rezultatas jį asmeniškai įkvėpė užsiimti šviečiamąja veikla, kad mažiau būtų liūdnų istorijų, kad parodytų jaunimui sporto naudą. Juk treniruojame ne tik kūną, bet ir valią, auginame moralinį atsparumą. O sveikame kūne-sveika ir siela!