Švietimo centro karjeros specialistė Alma Slaboševičienė rugsėjo 9 d. Kretingos Marijos Tiškevičiūtės pradinėje mokykloje suorganizavo pasieniečio profesijos pristatymą. Atvyko gausaus svečių būrys iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės.

Iš pradžių vaikai pažiūrėjo filmuką apie pasieniečio darbą – visi buvo įspėti, kad žiūrėti reikia atidžiai, nes vėliau reikės atsakyti į klausimus, o už teisingus atsakymus lauks prizai. Pradinukai labai stengėsi: pareigūnei Sandrai vos uždavus klausimą, salėje kilo rankų miškas. Daug pastangų reikėjo įdėti norintiems atsakyti į antrą klausimą: kiek šernų jie pamatys filmuotoje medžiagoje. Šernų, didelių ir mažų, suskaičiuota virš 60!

Vėliau mokiniai buvo pakviesti apžiūrėti ginklus, naudojamus pareigūnų kasdien, drąsiausieji galėjo juos ir išbandyti. Ilgoka eilutė nusidriekė prie norinčių apžiūrėti specialiąsias priemones, jas paliesti, galbūt pirmą kartą gyvenime pasimatuoti bokso pirštines. Smalsiausieji galėjo užduoti pareigūnams klausimus. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų iš atsakingo ir tokio svarbaus pasieniečių darbo ir gyvenimo.

O jūs ar atsakytumėte į klausimą, kuriuo metu, vykdami į užsienio kelionę, kertate valstybės sieną?

Po šio įkvepiančio pasieniečių profesijos pristatymo mokiniai dalyvaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos paskelbtame piešinių konkurse „Ateities pasienietis “.