2023 m. balandžio 20 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko rajono 5–8 kl. protų mūšis „Ką žinai apie profesijas ir darbo pasaulį” Renginio tikslas – supažindinti mokinius su profesijomis ir darbo pasauliu.

Į konferencijų salę sugužėjo linksmas mokinių būrys iš Kretingos rajono Kūlupėnų pagrindinės mokyklos, Jokūbavo A. Stulginskio ir Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų, Darbėnų, Salantų ir Vydmantų gimnazijų bei S. Daukanto ir M. Daujoto progimnazijų. Kovėsi 9 komandos sudarytos iš keturių 5–8 klasės mokinių. Protų mūšį sudarė 2 turai, tai Kahoot žaidimas „Apie profesijas ir ne tik…“ ir viktorinos klausimai apie tam tikrai profesijai būdingus gebėjimus, asmenybės bruožus bei klausimai apie darbo įrankius. Šiame ture kiekvienam klausimui atsakyti buvo skiriama viena minutė ir komandos atsakymus pildė į pateiktas korteles. Džiugu buvo stebėti, kaip komandų nariai glaudžiai bendradarbiavo vardan bendro tikslo, kaip išryškėjo lyderiai, liejosi taikios emocijos ir draugiškas juokas išvydus šmaikščius galimų atsakymų variantus į pateiktą klausimą.

Renginiu siekta ugdyti mokinių pažinimo, komunikavimo, socialines/emocines ir skaitmenines kompetencijas, domėjimąsi įvairiomis profesijomis bei ugdyti gebėjimą pritaikyti ir plėsti žinias apie profesijas ir darbo pasaulį.

Renginį organizavo Kretingos rajono švietimo centro karjeros specialistės.