2023 m. kovo mėn. 23 d. išvykoje į Telšius Kretingos M. Daujoto progimnazijos 5d klasės mokiniai „matavosi“ gido ir bibliotekininko profesijas.

Bendraudami su gidu Andriumi mokiniai suprato, kad norint dirbti šį darbą reikia turėti ypač daug istorinių žinių, mokėti įtaigiai pasakoti, pralinksminti ir sudominti žmones, taip pat turi mokėti kelias užsienio kalbas, o ypač – žemaičių tarmę. Ir kas be ko, mylėti savo darbą!

Gido palydėti į Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką mokiniai įsitikino, kiek skirtingų veiklų čia esama – ne tik aptarnaujami skaitytojai, bet ir skaitmeninamos knygos, rengiamos parodos, vyksta edukacijos ir dar daugybė kitų įdomybių. Vaikai sužinojo, jog į namus pasiskolinti galima ne tik knygų, bet ir stalo žaidimų, taip pat, kad bibliotekoje vyksta kompiuterinio raštingumo bei užsienio kalbų mokymai, parodos. Mokiniai po pamokų čia ateina konstruoti robotukų, o su 3D spausdintuvu gali pasigaminti raktų pakabukų. Vaikai suprato, kad norint tapti bibliotekininku, neužtenka domėtis knygomis, bet privalu išmanyti naujausias technologijas, mokėti kantriai ir maloniai bendrauti su lankytojais ne tik lietuvių kalba ar žemaičių tarme, bet keliomis užsienio kalbomis, jeigu netikėtai biblioteką aplanko turistai iš kitų šalių.

Dėkojame karjeros specialistei Indrei Kovalskei už šaunią patirtį.