2021 m. lapkričio 4 d. Kretingos rajono švietimo centre atidaryta Kretingos meno mokyklos dailės skyriaus mokinių kūrybinių darbų paroda „Iš vaikystės prisiminimų“. Parodos organizatorės – Kretingos meno mokyklos grafinės raiškos (dailės) mokytoja metodininkė Birutė Česnauskienė ir vyresnioji fortepijono mokytoja Silvija Stanienė.
Nuo pat vaikystės mus lydi mamos sekamos pasakos, patarlės, priežodžiai, minklės, dainuojamos lopšinės, dainelės, žaidžiami vaikiški žaidimai. Visa tai leidžia gyventi nerūpestingame vaikystės fantazijų ir svajonių pasaulyje. Vaikystė labai svarbi žmogaus gyvenime, tad, kodėl gi mums negrįžti į ją per vaikų kūrybą? Į tą tarpsnį, į fantazijų šalį šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje mes galime keliauti ne tik šiuolaikinių medijų, bet ir piešimo, tapybos kūrinių pagalba. Respublikinės 2021 m. dailės olimpiados tema buvo ,,Pasakos, patarlės, priežodžiai, minklės”, respublikinio piešinių konkurso ,,Pravėriau vario vartelius” ir tarptautinio konkurso ,,Wave on Wave“ temos taip pat buvo siejamos su etnokultūra ir mūsų krašto mitologija. Visuose šiuose konkursuose, dailės olimpiadoje savo jėgas išbandė ir Kretingos meno mokyklos mokiniai. Geriausiųjų darbai eksponuojami parodoje „Iš vaikystės prisiminimų“.
Į parodą „Iš vaikystės prisiminimų“ puikiai įsiliejo ir šių metų Ankstyvojo integruoto meninio ugdymo dailės grupės mokinių darbai. Mažieji mokinukai įstabiai piešiniuose pavaizdavo savo artimiausią aplinką, šeimos narius, iliustravo vieną iš pirmųjų vaikystės lopšinių „Virė virė košę“’, klausydami ir žiūrėdami keletą jos interpretacijų internetu, kartu dainuodami su dailės ir muzikos mokytojomis…
Piešinių atlikimo technikos – pačios įvairiausios: nuo paprasčiausių grafitinių pieštukų, markerių iki piešinių aliejinėmis ir vaškinėmis kreidelėmis, akvarelės, guašo, aliejinės pastelės. Technikų įvairovės pažinimas skatina mokinių žingeidumą, norą eksperimentuoti, savaip miksuoti, ieškoti ir atrasti… Vaikų piešiniuose – sava realybė, pilna nuotykių ir visiškai kitokios tvarkos. Kviečiame ir jus pažinti vaikišką fantazijų pasaulį, pripildyti save gerų, teigiamų, fantastiškų įspūdžių ir emocijų.