Lapkričio 19d. Kretingos švietimo centro psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva vedė Online paskaitą "Ekranų vaikai", kuriame Baublių k. Mokyklos tėvai turėjo galimybę išgirsti naujausiais tyrimais grįstą informaciją apie tai, kaip telefonai, kompiuteriai bei kiti šiuolaikiniai ekranai veikia mūsų bei mūsų vaikų psichiką, miegą, raidą, empatiją, bei elgesį. Paskaitos metu kalbėjome, kuo šiuolaikiniai vaikai skiriasi nuo vaikų, kurie augo be informacinių technologijų, bei kaip tai pasireiškia mokyklos suole ar namų aplinkoje, ir, žinoma, kaip padėti vaikams nenuskęsti virtualiame pasaulyje.
Mokymų grupėje:
Registracija vyksta iki lapkričio 3 dienos.
Daugiau informacijos - čia.
Kas yra MINDFULNESS arba Dėmesingas įsisąmoninimas?
Tai neutralus tęstinis esamojo laiko momento įsisąmoninimas, padedantis atpažinti savo mintis, jausmus ir elgesį tuo pat metu, kai jis atsiranda, nepereinant į įprastas automatines reakcijas.
Kaip vyksta užsiėmimai?
Užsiėmimai skirti praktinių įgūdžių įgijimui, todėl teorinėms žinioms skiriama gana nedaug laiko, tačiau suteikiama visa reikalinga informacija. Daugiausiai laiko skiriama pratimams ir jų metu įgytai patirčiai suprasti ir aptarti. Pratimų esmė – intensyvios dėmesingumo pratybos. Pratimų metu objektas, į kurį mokomasi sutelkti dėmesį, dažniausiai būna paprastas – iš pradžių mokomasi dėmesingai stebėti savo kvėpavimą, kūno pojūčius, sutelkti dėmesį į regos, klausos, skonio pojūčius. Įgijus įgūdžių, mokomasi iš šalies stebėti patiriamas emocijas bei kylančias mintis, taip išmokstama geriau jas valdyti. Pratimai paprastai trunka nuo 10 iki 30 minučių. Užsiėmimų dalyviams duodama specialiai paruošta Mindfulness dalomoji medžiaga su teoriniais pagrindais ir praktikos atlikimo gairėmis.
Daugiau informacijos - čia.
PROGRAMOS TIKSLAS
PROGRAMOS LEKTORIAI - Kretingos rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistai
Daugiau informacijos - čia.