Semiplius
Registracija
Registracija
Naujienraštis

Gruodžio 15d. Lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ tėveliai rinkosi į nuotolinį susitikimą su Kretingos raj. Švietimo centro psichologe Vika Gridiajeva. Šiame susitikime buvo diskutuojama apie vaikų 3 metų krizę, jos bruožus, keliamus iššūkius tėvams, bei pedagogams, ir, žinoma, kaip padėti, pirmiausia sau, o paskui ir vaikui, tuos iššūkius įveikti.

Šiais metais Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius kartu su Švietimo centru dovanoja virtualią paskaitą „Lyderio vaidmuo švietime, versle ir politikoje“ Ilja Laurs, jauno, energingo, aktyvaus Lietuvos verslininko ir investuotojo. Renginys skirtas visiems švietime užimantiems vadovaujančias pareigas Kretingos rajono ugdymo įstaigose, taip pat visų mokomųjų dalykų koordinatoriams, švietimo lyderiams, entuziastams.

Registracija: Semiplius

Šąlant orams ir artėjant šventėms, kviečiame į jaukią parodą, gimusią iš teptuko potėpių, pieštuko šnarėjimo, kalno klijų, konstravimo įgūdžių, lipdymo rankomis ir idėjų įgyvendinimo.

Mokiniai, sukūrę darbelius, nori pasidalinti jais su kiekvienu iš jūsų!

Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro dailės ir technologijų mokytoja Indrė Paulienė kviečia pasižvalgyti po 5-10 klasių dailės ir technologijų pamokų ir 1-3 klasių mokinių keramikos kūrybinių darbų parodą „Kūrybos įkvėpti“, įgyvendintą 2018-2020 metais.

Atlikimo technikos įvairios: tapyba, piešimas, koliažas, papjė mašė, siuvinėjimas, modeliavimas, nėrimas, lipdymas, konstravimas. Darbai tikrai spinduliuja šiluma, estetika, kitoniškumu – užeikite ir patys pamatysite!

Parodą galite peržiūrėti čia: Paroda

Indrė Paulienė,
Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro dailės ir technologijų mokytoja

Kretingos rajono švietimo centras pristato virtualią parodą. Eksponuojama originali fotografijų paroda, kurios autorės – fotografė Viktorija Babrė ir visažistė Ala Volkova. Džiaugiamės, kad autorės mielai sutiko dalimi savo darbų pasidalinti su Kretingos rajono gyventojais bei švietimo bendruomene. Fotografijose vaizduojamas stebuklingas augalų pasaulis, virtęs užburiančiais meno kūriniais. Autorė savo parodą pristato štai kaip: „Žiūrintį atskirą dygliuką jis tiesiog kanda, o žvelgiant plačiau virsta kūrybine išraiškos forma.“

Maloniai kviečiame aplankyti šią virtualią parodą ČIA

Fotografė ir kūrybinių įdėjų autorė – Viktorija Babrė. Augalų kūrinius kūrė – Viktorija Babrė, Ala Volkova. Visažistė – Ala Volkova. Autorės dėkoja UAB SDG

Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos bei Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Ramunė Grikštaitė pristato virtualią esamų ir buvusių mokinių darbų parodą. Eksponuojami gimnazistų egzaminų baigiamieji darbai bei 5-8 klasių mokinių, dalyvavusių olimpiadose bei konkursuose kūriniai. Parodoje vyraujantys meno stiliai – pop-art ir modernizmas. Darbams atlikti naudotos įvairios skirtingos technikos: koliažas, vaizduojamoji dekoratyvinė tapyba, grafika, mišri technika.

Mokytoja teigia, jog pamokų metu jaunuoliai yra skatinami išreikšti savo emocijas per vaizduotę. Manoma, jog per emocijas menas veikia asmenybę, skatindamas ją tobulėti, kūrybiškai spręsti iškylančias problemas. Todėl dailės užsiėmimų metu mokiniai gali drąsiai mėgautis spalvų žaismu, laisvai tapyti netradicinėmis priemonėmis (rankomis, be teptuko), ant daiktų, kūno ir panašiai. Spalvomis ir atspalviais jaunuoliai bando išreikšti nuotaikas, svajones, prisiminimus, reikšmingus išgyvenimus, jausmus ir mintis. Kūrybinio proceso metu žmogaus išreiškiami jausmai visuomet turi kažką bendro ir su kitų žmonių panašiose situacijose patiriamais ir išreiškiamais jausmais, todėl menas tampa savotiška bendravimo forma su žiūrovu bei kartu kuriančiais bendraamžiais. Mokyti jaunuolius bendrauti ir bendradarbiauti – viena iš svarbiausių užduočių, tenkančių šiandieniniams mokytojams, taigi pamokose pasitelkiami skirtingi metodai, skatinantys bendradarbiauti, tokie kaip: diskusija, pokalbis, darbas grupėse, įvairūs žaidimai. Šie metodai skatina mokinius nebijoti atsiverti draugams ir žiūrovams bei apgalvoti, kokią žinią, emociją jie nori perteikti ar kokią problemą ketina atskleisti savo kūryboje. Taigi, maloniai kviečiame susipažinti su mokinių kūryba ir drauge su jais pasinerti į nebylų pokalbį.

Žiūrėti parodą ČIA

Eglė Survilaitė, Švietimo centro metodininkė

Spalio 21 d., trečiadienį, Vyriausybė nusprendė šalies savivaldybes suskirstyti pagal koronaviruso rodiklius į spalvų grupes - žalią, geltoną ir raudoną.

Kretingos rajono savivaldybę, spalio 21 d. Vyriausybė įtraukė į raudonąją zoną pagal koronaviruso rodiklius. Nuo spalio 26 d. vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos įvedami lokalūs karantinai.

Nuo spalio 26 d. neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklos vyks tik nuotoliniu būdu. Jeigu nuotolinis būdas nebus įmanomas, neformaliojo švietimo veiklos iki lapkričio 9 d. yra stabdomos.

Pagal mėnesio veiklos planą atšauktus renginius rasite čia.

Švietimo pagalba, kuri teikiama švietimo įstaigose ir kitų švietimo teikėjų, bus teikiama nuotoliniu būdu.

Skaityti daugiau.

Programa

 

Renginio programa

Kretingos rajono švietimo centre rugsėjo 2 dieną 16 val. vyko buvusios Kretingos meno mokyklos mokinės Betos Rogačiovaitės personalinės parodos „Žmonės” atidarymas.

Autorė - Beta Rogačiovaitė, III klasės Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos gimnazistė, labai įdomiai ir išsamiai pristatė savo dailės darbų prasmę, apibūdino kiekvieno paveikslo simboliką ir jausmus, kokie užplūdo juos tapant. Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją, savo išreikštą jausmą ir simboliką. Susirinkę svečiai žavėjosi pristatytais dailės darbais, negailėjo gražių ir šiltų žodžių apie parodos autorę Betą Rogačiovaitę, kaip asmenybę ir kaip puikią dailininkę.

Kviečiame visus Kretingos rajono bendruomenės narius, mokytojus, mokinius ir kitus lankytojus aplankyti parodą Kretingos rajono švietimo centre iki rugsėjo mėnesio 30 dienos.

Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Jolita Lazauskienė

 

Puslapis 4 iš 21

Joomla templates by Joomlashine