Semiplius
Registracija
Registracija

2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“. 2018 metais visoje Europoje vyko ir tebevyksta ES, nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens renginiai, kurių metu siekiama skatinti daugiau žmonių atrasti ir įsitraukti į Europos kultūros paveldo išsaugojimo iniciatyvas, stiprinti priklausymo vienai Europos erdvei jausmą.

Kodėl turime saugoti ir branginti kultūrinį paveldą?

Kultūros paveldas formuoja mūsų tapatybę ir kasdienį gyvenimą. Ji supa mus miestuose, gamtos peizažuose ir archeologiniuose objektuose. Kultūrinį paveldą atrandame literatūroje, mene, skulptūrose ir kituose objektuose, tradiciniuose amatuose, kur mokomės iš protėvių, pasakojimuose, kuriuos pasakojame savo vaikams, maiste, kuriuo mėgaujamės kasdien, filmuose, kuriuos žiūrime laisvalaikiu.

Kultūros paveldas – visuotinė vertybė kiekvienam iš mūsų, bendruomenėms ir visuomenėms. Jis leidžia mums – pasaulio piliečiams suvokti kokie esame skirtingi, o kartu ir labai panašūs. Skirtumai ir panašumai leidžia mums bendrauti, diskutuoti, keistis informacija tarpusavyje. Domėdamiesi kitų šalių kultūriniu paveldu mokomės ir turtiname save, saugodami ir skleisdami informaciją apie savo kultūrinį paveldą šviečiame ir turtiname kitus tuo pat metu puoselėjame savo identitetą, Todėl turime stengtis visi kartu, kad jį išsaugotume, perduotume ateities kartoms ir kurtume kiekvienos šalies ir Europos ateitį kartu.

Erasmus+ programos galimybės suaugusiųjų švietimui

Kultūrinio paveldo išsaugojimo tema aktuali ir suaugusiųjų švietime. 2018 metais ES skyrė lėšų kultūros paveldo rėmimo projektams. Daug galimybių suteikia ES programos Erasmus+, Europa piliečiams, Horizontas 2020 ir kitos.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė 2018 metų lapkričio 14–17 d. dalyvavo Ispanijos nacionalinės agentūros SEPIE (Servicio Español para la Internacionalización de la Educación) organizuotame tarptautinio bendradarbiavimo veiklos seminare „Kultūros paveldas – Europos kultūros paveldas suaugusiųjų švietime“, kuriame buvo pristatytos Erasmus+ programos galimybės suaugusiųjų švietimui. Pasirinkta renginio vieta – tikrų tikriausias Europos architektūrinio, istorinio, kultūrinio ir religinio paveldo lopšys – Santjago de Kompostela. Mokymai vyko Hospedería san Martin Pinario – antrame pagal dydį Ispanijos vienuolyne, pastatytame XI amžiuje. Seminaro dalyviai (63) susirinko iš 19 skirtingų Europos šalių ir 55 skirtingų organizacijų (universitetų, bibliotekų, muziejų, švietimo centrų, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų ir privačių kompanijų).

Per keturias dienas dalyviai pristatė savo šalies kulinarinį paveldą, papasakojo apie savo miestus, šalis, organizacijas. Veiklų metu visi pristatė atsivežtas suaugusiųjų švietimo projektų idėjas, būrėsi į darbo grupes tolimesniam projektų idėjų vystymui, su agentūros darbuotojų pagalba, tobulino projekto idėjas, formulavo tikslus ir uždavinius, planavo veiklas. Šis keturių dienų seminaras – neįkainojama patirtis dirbant tarptautinėje komandoje – viskas įmanoma, kai randi bendraminčių, turi bendrų tikslų ir idėjų.

Seminaro metu dalyviai įgijo profesinės ir asmeninės patirties, patobulino anglų kalbos įgūdžius, užmezgė tarptautinius kontaktus, susipažino su ypatingais Santjago de Kompostela kultūrinio paveldo objektais.

Atvykę nedrąsiai pasitikome nepažįstamus žmones, po keturių dienų išlydėjome draugus ir bendraminčius. Su darbo grupės nariais sutarėme tobulinti projekto idėjas ir teikti paraiškas Erasmus+ programai, kad įtrauktume kuo daugiau suaugusiųjų asmenų į mokymosi veiklas skirtas kultūrinio paveldo puoselėjimui, sklaidai ir išsaugojimui.

Nariai
108
Straipsniai
468
Straipsnių peržiūros
1220141

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine