Semiplius
Registracija
2018 m. vasario 22–23 d. Kretingos rajono švietimo centre vyko ketvirtasis Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projekto „Vyresnio amžiaus asmenų švietimo skatinimas“ („Promoting Third Age Education“) partnerių susitikimas. Projekto partneriai dar kartą susitiko aptarti ir įvertinti jau atliktus darbus bei suplanuoti veiklas, būtinas efektyviam ir sėkmingam projekto įgyvendinimui.

Pasidžiaugė jau atliktais darbais

Projektas įgyvendinamas pusantrų metų. Per šį laikotarpį atlikta daug darbų: parengta ataskaita „Vyresnio amžiaus asmenų švietimo skatinimas“ ir metodologija-praktinis vadovas „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo organizavimas“. Parengtos ir jau pradėtos įgyvendinti vyresnio amžiaus asmenų interaktyvios mokymo(-si) programos: „Anglų kalba pradedantiesiems“, „Anglų kalba keliaujantiems“, „Aktyvus senėjimas ir ES identitetas vyresniame amžiuje“, „Pagerink Kataloniečių kalbos įgūdžius“. Kretingos rajono švietimo centre įgyvendinamos dvi mokymų programos „Anglų kalba pradedantiesiems“ ir „Anglų kalba keliaujantiems“, kuriose dalyvauja vyresnio amžiaus suaugusieji. Parengtos mokymosi programos yra skirtos vyresnio amžiaus asmenų savarankiškam mokymuisi, tačiau į kursus gali registruotis (projekto mokymosi platformoje) ir savarankiškai mokytis visi norintys tobulinti anglų kalbos įgūdžius ar pagilinti žinias Europos identiteto ir aktyvaus senėjimo tematika. Visą su projektu susijusią informaciją, sukurtus projekto produktus ir interaktyvius mokymosi kursus galima rasti projekto tinklapyje-mokymosi platformoje (http://www.p3ae.eu).

Domėjosi vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo įgyvendinimu Kretingos rajone

Partneriai susitikimo metu pasidžiaugė nuveiktais darbais, planavo tolimesnes veiklas, susitikę su Kretingos rajono Trečiojo amžiaus asociacijos narėmis domėjosi kaip įgyvendinamas vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimas Kretingos rajone. Kretingos Trečiojo amžiaus asociacijos valdybos narė Angelė Paulauskienė pristatė asociacijoje įgyvendinamas veiklas, supažindino su įstaigos steigimo subtilybėmis bei finansavimo šaltiniais. Kitos asociacijos atstovės dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į projekto partnerių pateiktus klausimus. Kretingos rajono patirtimi ypač domėjosi Latvijos partneriai, nes jie planuoja inicijuoti panašių organizacijų steigimą savo šalyje. Kretingos rajono švietimo centro ir Kretingos Trečiojo amžiaus asociacijos atstovai džiaugėsi galėdami pasidalinti su kitomis šalimis turima gerąja patirtimi organizuojant vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimą.

Plačiau: Susitikimo programa

Aurelija Jedenkienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja

Nariai
99
Straipsniai
381
Straipsnių peržiūros
842417

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine