Semiplius
Registracija
Registracija

 

Tautinis kostiumas, kaip etninio tapatumo forma, yra šalies kultūros išraiška, neatskiriama istorijos paveldo dalis, vienas iš svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais.

Vydmantų gimnazijos pedagogės tautinio kostiumo puošybos motyvus komponuoja savo rankdarbiuose ir rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centre (J. Pabrėžos g. 8) surengė parodą „Augalų motyvas lietuvių tautiniame kostiume“. Bronė Kietelytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, parodai riešines mezgė su augalų, gėlių motyvais. Riešinės puošnios, grakščios, skoningos, turtingos, bet neperkrautos. Riešinės ne tik puošmena ir šiluma, bet ir sveikatai naudingas daiktas. Sigutė Latakaitė, technologijų mokytoja metodininkė, pristato adatines ir delmonus. Delmonas - tai plokščias puošniai siuvinėtas krepšelis. Delmonas yra išskirtinai Klaipėdos krašto tautiniam kostiumui būdingas priedas – kabinamas prie juosmens. Mokytojos mokinių kūrybos darbai – galvos papuošalų - karūnų elementai, sukurti iš šilkinių kaspinų ir juostelių, austi darbeliai, spalvingi, kruopščiai ir su meile padaryti. Ramunė Grikštaitė, dailės vyresnioji mokytoja, parodoje pristato medinių papuošalų: sagių, apyrankių, pakabukų kolekciją. Papuošalai dekoruoti specialiais dažais, puošti gintaru ir akmenukais.

Parodoje pristatomi darbeliai rodo, jog pedagogių rankos sugeba ne tik glostyti vaiko galvą, sodinti gėles ar puoselėti aplinką, bet ir suranda laiko grožiui bei kūrybai – įgyvendina savo sparnuotas mintis… Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Nariai
108
Straipsniai
469
Straipsnių peržiūros
1223852

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine