Semiplius
Registracija

Už lango čiulba pavasaris, o buvo ilgi ir tamsūs žiemos vakarai, kurie kūrėjams leido ramiai kurti, įprasminti, pražydinti savo mintis, o savo sukurtais darbais pradžiuginti artimuosius, bendradarbius, papuošti aplinką.

Popieriaus karpymo menas – tradicinio kinų meno šaka, atsiradusi daugiau nei prieš 2000 metų, kai buvo išrastas popierius. Vėliau ši meno šaka įvairiomis atmainomis paplito visame pasaulyje. Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti šešioliktame amžiuje. Iš praeities atėjęs kruopštus popieriaus karpymo menas šiandieninėje meno terpėje dažniausiai išlaiko tą pačią archaišką ir natūralią plastikos išraišką, geometrinę liaudies meno ornamentiką. Karpiniai būna simetriniai, asimetriniai, mišrūs.

Popieriuje pražysta ir Loretos Daškevičės, dirbančios auklėtoja Rūdaičių mokykloje, mintys. Jos autorinė karpinių paroda „Kai pražysta mintys...“ pristatoma Kretingos rajono švietimo centre. Kūrėja nuolat karpo, pjausto popierių, nes progų darbeliais papuošti aplinką yra įvairiausių, todėl iškarpytos žydi gėlės, auga medžiai, skraido paukščiai, ritasi velykiniai margučiai. Autorės karpiniai plastiški, išraiškingi, dinamiški.

Švietimo centre kviečiame aplankyti dar dvi parodas. Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ tėveliai buvo atidarę „Žaislų fabrikėlį“, darželyje vyko netradicinė amatų savaitė - projektas, kurios metu auklėtojos kvietė vaikus kartu su tėveliais sukurti (numegzti, pasiūti, išdrožti, nulipdyti ir t.t.) savo vienintelį nepakartojamą žaisliuką. Parodoje daug žaisliukų siūtų, megztų, išlankstytų iš popieriaus, pagamintų iš medžio. Medžio darbai išskirtiniai savo grožiu, meniškumu ir savo paskirtimi: lėktuvas – prilygsta modeliui, kaladėlės – matematikai, mokymo priemonė lietuvių kalbai, kurią gali vežimėlyje vežti kur tik nori, įvairios drožinėtos figūros tinka smulkiajai motorikai lavinti, skaičiavimui ar šiaip žaidimams. Labai daug žaisliukų, kurie gali būti miego draugai, pasakų veikėjai, žaidimų partneriai, kurios galima valyti, skalbti, puošti, rengti. Koks nuostabus žodis - vaikystė! Vaikystė dar smagesnė, kai kartu su tėveliais bendrauji, kuri, gamini tą vienintelį, patį įspūdingiausią žaisliuką. Dėkojame auklėtojoms metodininkėms Irenai Lukauskienei, Kristinai Kaunienei už parodos pristatymą.

Salantų meno mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Ingridos Taujanskienės, mokė draugauti spalvas. Spalvų draugystę kviečiame pamatyti parodoje.

Visus kviečiame ir laukiame.


Kretingos rajono švietimo centro metodininkė Gėnė Benetienė

 
Nariai
104
Straipsniai
419
Straipsnių peržiūros
1052528

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine