Apie projektą

Nuo 2015 m. spalio 1 d. visoje Lietuvoje startavo Lietuvos teritorinės darbo biržos, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos socialinio fondo finansuojamas projektas „Atrask save“.

Šiuo projektu siekiama kiekvienam niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunam žmogui asmeniškai pasiūlyti atrasti save, jei reikia, įgyti profesiją ar kvalifikaciją, galbūt darbinės patirties, ir tokiu būdu padėti įsilieti į darbo rinką. Projekto tikslinė grupė 15−29 metų amžiaus nedirbantis, nesimokantis, mokymuose nedalyvaujantis ir Teritorinėje darbo biržoje neregistruotas jaunas žmogus, kuriam bus pasiūlyta dalyvauti savanoriškoje veikloje ar jaunimo motyvaciją integruotis į darbo rinką ir/ar švietimo sistemą skatinančiose veiklose. Tikimasi, kad šios veiklos padės įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką. Projektas „Atrask save“ bus įgyvendinamas visoje šalyje, o projekto veiklos vykdomos visų savivaldybių teritorijose. Projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža kartu su Jaunimo reikalų departamentu, teritorinėmis darbo biržomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir biudžetinėmis įstaigomis. Projektas bendrai veiklai subūrė 69 organizacijas ir įstaigas.

Projekto „Atrask save“ tikslas – jauniems bedarbiams ir neaktyviems žmonėms suteikti pirminės intervencijos paslaugas, siekiant juos sugrąžinti į švietimo sistemą ar darbo rinką. Neaktyviam jaunimui bus teikiamos socialinės, pedagoginės, psichologinės ir motyvavimo paslaugos jaunimo ir su jaunimu dirbančiose organizacijose. Motyvuotiems bedarbiams bus suteiktos galimybės integruotis į darbo rinką, suteikiant trūkstamus gebėjimus ir kompetencijas. Veiklos organizuojamos atsižvelgus į individualius jaunų žmonių poreikius ir taikant įvairias darbo su jaunimu formas, neformaliojo ugdymo metodus, skatinančius motyvaciją dirbti/mokytis, didinančius pasitikėjimą savimi ir atsakomybę, leidžiančius labiau pažinti save, atskleidžiant savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Kretingos rajone ir Palangos mieste pirminės pagalbos, konsultacijų, individualios pagalbos paslaugas čia gyvenančiam jaunimui teiks Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos konkurso būdu atrinktas regioninis partneris – Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras (dabar – Kretingos rajono švietimo centras). Kretingos rajone ir Palangos mieste dirba du vietos jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatoriai – Lijana Galdikienė ir Rasa Gadeikytė.

Dalyvaujantieji projekto „Atrask save“ veiklose jauni žmonės bus apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turės galimybę rinktis iki trijų mėnesių trunkančią savanorišką tarnybą, bus supažindinti su įvairiomis mokymosi, profesijos įgijimo galimybėmis, jiems bus pristatomos pameistrystės galimybės. Tačiau pagrindinis vietos JGI koordinatorių uždavinys yra surasti jauną žmogų, kuriam reikalinga pagalba, padėti jam pasitikėti savimi ir surasti savo kelią. Prasidėjus projekto veikloms kyla daug klausimų, kaip pasiekti jauną žmogų, pasimetusį, nežinantį, nesusivokusį ar tiesiog nelabai kam reikalingą, nes jokios sistemos, kaip pasiekti jauną žmogų, kuris nedirba, nesimoko, nėra registruotas Darbo biržoje, kol kas nėra. Kviesdami bendradarbiauti Kretingos rajono ir Palangos miesto įstaigas ir organizacijas, vietos JGI koordinatoriai ieško jauniems žmonėms atrasti save padėsiančių bendrų sprendimų.

Planuojama, kad projekto veiklose dalyvaus 35 tūkst. nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių 15–29 metų jaunuolių. Projekto vertė per 33 mln. eurų. Projektas „Atrask save“ finansuojamas Jaunimo užimtumo iniciatyvos, Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis. Tai pirmasis projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Jaunimo užimtumo didinimas“.

Vietos JGI koordinatoriai

Kretingos rajono ir Palangos miesto vietos JGI koordinatoriai
Rasa Gadeikytė ir Lijana Galdikienė
Mob. +370 63347796
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Adresas: J. Pabrėžos g. 8, Kretinga

Naujienos
Nariai
108
Straipsniai
469
Straipsnių peržiūros
1223833

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine