Semiplius
Registracija
Registracija
Naujienraštis

Skelbiama registracija į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus, vykdomus pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Mokymų trukmė 18 val. Šiuose mokymuose mokysitės:
  • naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, ar planšete;
  • rengti tekstinius dokumentus;
  • saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos;
  • naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis;
  • dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Mokykitės skaitmeninio raštingumo NEMOKAMAI!

Registruokitės telefonu: 8 620 20 961, El. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Užpildžius registracijos formą arba artimiausioje bibliotekoje.

Mokymai vyksta visoje Lietuvoje, daugumoje viešųjų bibliotekų.

Daugiau informacijos: Skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“

„Žmogus yra kūrybingas, gali laisvai veikti pasaulyje, jį keisti, susikurti savo gyvenimą. Priesaga -ing- rodo kūrybos galių turėjimą. Žmogų iškelia, suteikia išskirtinių galimybių kūrybingumo ryškumas, intensyvumas. (...) Kūrybingas ir tas, kursai turi galių kūrybai atpažinti.“ (Viktorija Daujotytė, Lietuvos literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė).

Kas yra kūrybingumas? Kaip jį ugdyti? Ar visi vaikai yra kūrybiški? Šie klausimai aktualūs mokytojams, tėvams. Gerąja kūrybingumo ugdymo patirtimi dalijosi Kretingos rajono pedagogai, birželio 6 d. susirinkę į kiekvienais metais Kretingos rajono švietimo centro organizuojamą renginį – Sėkmės istorijas.

2019 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Žemaitijos metais. Apie tradicinį Žemaitijos regiono mokinių konkursą „Koram žemaitėškā“, pristatydamos savo sėkmės istoriją, kalbėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Jadvyga Miežetienė ir Milda Šukienė. Kaip paskatinti mokinius kurti, pajausti žemaitišką būdą, „pagauti“ taiklų žodį? Jaunųjų kūrėjų tekstai, iliustruoti fotomenininkų (fotografijos būrelio vadovė – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Janina Dalia Šidlauskienė) darbais, sugulė almanachuose.

Geras mokytojas yra ne tik žinių šaltinis ir mokymosi vadovas, bet ir kūrybingos veiklos pavyzdys, kūrybingumui būtinų nuostatų ir profesinės etikos ugdytojas. Sunku būtų išvardinti mokyklos-darželio „Žibutė“ muzikos mokytojo eksperto kompozitoriaus Aloyzo Žilio mokinių pasiekimus, konkursus, festivalius, šventes, kuriuose dalyvavo ir pelnė laurus. Scenoje mokytojo ugdomi mokiniai laisvi, artistiški, kūrybiškai interpretuoja muziką. Vadovo sėkmės istorija – ilgametis kasdienis darbas, entuziazmas, kolektyvus vienijančios išvykos, mokinius įkvepiantis asmeninis mokytojo-kūrėjo pavyzdys.

Milda Trušauskaitė, Marijono Daujoto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos muzikos mokytoja ekspertė, užburia tiek pradinukus, tiek vyresniųjų klasių dainorėlius, jos ugdytiniai koncertuoja, laimi prizines vietas konkursuose, olimpiadose, esami ir buvę mokiniai sėkmingai dalyvauja TV muzikiniuose projektuose. Kaip užauginti laisvą, kūrybingą, gebantį save išreikšti žmogų? Pedagogė pasidalijo patirtimi, jog kūrybingumas ugdomas nuolat, kiekvieną pamoką, kiekvieną repeticiją, tiesiog leidžiant vaikams būti kūrėjais.

Kūryba – darbas ar poilsis, laisvalaikis ar veikla, reikalaujanti pačios didžiausios koncentracijos, susitelkimo bei dėmesio? Kūrybai reikia žinių ir gebėjimų. Tai sunki, tačiau džiaugsminga veikla. Norint pasiekti reikšmingesnių rezultatų, reikia dirbti ilgai ir sunkiai. Kita vertus, kartais kūrybinė veikla taip įtraukia kuriantįjį, kad jis praranda laiko pojūtį, o pats darbas teikia didžiausią pasitenkinimą. Svarbu ne tik puoselėti mokinio kūrybines galias, bet ir pažinti jį kaip žmogų, mylėti. Šias tiesas paliudijo švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus technologijų mokytoja metodininkė Judita Alšauskienė bei Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Lina Nikartienė. Mokytoja Lina akcentavo, kad itin svarbu vaikui sukurti saugią emocinę aplinką, leisti būti savimi neribojant saviraiškos. Puikius mokytojų bei mokinių kūrybos rezultatus atspindi nuolat rengiamos parodos ir sėkmė olimpiadose.

Kūrybingi žmonės yra laimingi, nes jiems patinka tai, ką jie daro. Arba atvirkščiai – jie daro tai, kas jiems patinka. Mintimis apie kūrybos teikiamą džiaugsmą bei kūrybą kaip daugelio gyvenimiškų problemų sprendimo būdą dalijosi Simono Daukanto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Živilė Sabaliauskaitė. Tai mokytoja, padedanti vaikui atsiskleisti, išlaisvinti kūrybines galias, skatinanti dalyvauti respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, nuolat generuojanti veiklos idėjas bei kviečianti burtis ir įgyvendinti naujus sumanymus.

Sėkmės istorijų dalyviai pristatė fotografijų albumus, leidinius, dalijosi patirtimi, atradimais, džiaugėsi mokinių sėkme. „Didžiausias mokytojo pasiekimas yra sugebėjimas pažadinti mokinio kūrybiškumą ir žingeidumą.“ (Einšteinas)

Rima Ramoškienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė

Kūrybinė veikla padeda perdirbti susikaupusias emocijas ir mintis. Manoma, kad pagrindinės emocijos liejasi tarpusavyje panašiai kaip spalvos, taip susidarant pilnam žmogaus emocijų „spektrui“. Agnė Palilionytė, Kretingos rajono švietimo centro dailės mokytoja, tapytoja, lieja akvareles, tapo paveikslus. Paveiksluose mistinis žmogus, jo siluetas ar veidas iš kosmoso, iš toli toli, ko negalima pasiekti, pamatyti, galima tik vaizduotėje sukurti ir nutapyti. Agnė jaučia poreikį savo mintis, jausmus išreikšti sutartiniais ženklais ir simboliais. Dailininkė savo kūrybos darbus pristato Švietimo centre parodoje „Skirtingų darbų panašios emocijos“.

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Kretingos meno mokykloje vaikai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Linos Nikartienės, savitu būdu – linijų, spalvų ar formų pagalba išreiškia save, derina rankos, akies ir kitų kūno dalių judesius, lavina kūrybos gebėjimus, mokosi sukurtą vaizdinį nulipdyti iš molio. Jaunieji kūrėjai pirštais ir rankomis spaudžia, glosto, maigo, šildo, kočioja molį, kol jis tampa įvairiausiomis gyvūnų figūrėlėmis, fantastinėmis būtybėmis, subtiliomis vazomis...

Kviečiame Švietimo centre aplankyti parodą „Emocijos ir formos“.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Gerbiami mokyklų vadovai, mokytojai, maloniai kviečiame Jus į Sėkmės istorijas „Išlaisvinti kūrybingumą“ 2019 m. birželio 6 d. 15.00 val. Kretingos rajono švietimo centre, J. Pabrėžos g. 8.

Daugiau informacijos: kvietimas.

„Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas“. (K. Čiukovskis)

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Živilė Sabaliauskaitė per dailės pamokas ir neformaliojo ugdymo veiklas lavina vaikų kūrybiškumą, mokiniai mėgaujasi piešimu, nors reikalingas ir rezultatas – užbaigtas piešinys. Kas pavaizduota piešinyje ir kaip nupiešta, daug ką pasako apie tai, kaip vaikas mato save ir pasaulį, kuo jis tuo metu užsiima. Pasak H.B.Landharten piešdami vaikai gali „kalbėti rankomis, klausytis akimis, liesti širdimi“. Mokinių darbai spalvingi, mįslingi, stebinantys, verčiantys pamąstyti ir pamatyti pasaulį kūrėjo akimis...

Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė.

Lietuva yra maža, bet savo gamtine įvairove ji be galo didelė, kurianti trapų ir nuolat kintantį grožį. Gamtoje žmogus randa save, suvokia gyvenimo prasmę, joje labai lengva išreikšti savo jausmus: gali dainuoti, ar verkti, medituoti, svajoti - gamta tave supras. Kasdien turėtume nors trumpai pabūti gamtos prieglobstyje ir pajusti nuostabų jos grožį, teigiamas emocijas, energijos antplūdį, įkvėpimo šaltinį, pozityvių minčių polėkį. Gamtą stebi ir nuotraukose fiksuoja Kretingos Trečiojo amžiaus universiteto klubo „Foto akimirka“ nariai: Danutė Vasiliauskienė, Irena Gaigalienė, Vaclovas Gricius, Juozas Gricius, Waldemar Muehlenrad, Stanislava Zakličkienė, Genovaitė Kedienė, Janina Kaškevičienė, Albertas Mikučionis. Gegužės mėnesį švietimo centre kviečiame aplankyti nuotraukų parodą „Stebinantis 100-mečio Lietuvos peizažas“.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė.

Puslapis 9 iš 21

Joomla templates by Joomlashine