Semiplius
Registracija

Lapkričio 18 dieną 10.00 val. Kretingos rajono švietimo centre (J. Pabrėžos g. 8, Kretinga) organizuojamas „OHO“ šeimų kryžiažodžių sprendimo turnyras. Komandos sudėtis – du šeimos nariai.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti turnyre.

Registruotis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietovę ir telefono numerį). Informacija teikiama tel. 8 614 54265 arba 8 683 20575.

Kiekvienas žmogus mokosi nuo gimimo iki mirties. Atskirais amžiaus tarpsniais mokymasis tampa ypač svarbus. Ar jis tiek pat svarbus ir vyresnio amžiaus asmenims? Paskutinių metų Eurostato duomenys rodo, kad mūsų visuomenė sparčiai senėja. Daugumoje Europos šalių (Latvijoje, Lietuvoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje) net penktadalį populiacijos sudaro asmenys vyresni nei 64 metai. Kodėl ir kaip mokosi vyresnio amžiaus suaugusieji bei su kokiomis problemomis jie susiduria? Šiuos klausimus pabandė atsakyti Slovėnijos trečiojo amžiaus universitetas, kuris rugsėjo pabaigoje organizavo Erasmus+ projekto „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų asmenų švietimo skatinimas“ penkių dienų mokymus Liublianoje. Mokymuose dalyvavo Aurelija Jedenkienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja, Rasa Kašinskienė, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė, rajono anglų kalbos metodinio būrelio pirmininkė, Danutė Gikarienė, Kretingos trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir pažinimo fakulteto seniūnės pavaduotoja bei vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimo atstovai iš Latvijos ir Ispanijos.

Skaityti daugiau: Vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimas – Slovėnijos trečiojo amžiaus universiteto patirtis

 

Kiekvieną dieną už lango įkyriai barbena lietus, ištvino upės ir upeliai, įmirko žemė, ji jau nebesugeria vandens ir vanduo liejasi..., o Centre Salantų meno mokyklos vaikų rankomis ir meile sušildyti spalvingi, įmantrūs, išieškoti paveikslai parodoje „Tegul liejasi...“ Džiaugiamės, kad liejasi spalvos, išmonė, fantazija, kūrybiškumas ir visus kviečiame aplankyti parodą.

Parodą surengė mokytoja metodininkė Ingrida Taujanskienė.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

Lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė dirbo kūrybiškai, iš vilnos gamino lėles, gėlytes, vėlė akmenukus. Centrą papuošė kūrybiniai darbai. Ant rankos užmaunamos spalvingos veltos lėlės, bus naudojamos vaikų saviraiškai bei žaidimams. Džiaugiamės paroda, kviečiame aplankyti.
Lopšelio-darželio „Žilvitis“ septintos grupės ikimokyklinio ugdymo vyresniosios auklėtojos Lina Kvajauskienė, Gražina Vitkauskienė Centre surengė vaikų tėvų fotografijų parodą „Leiskis, saule, tekėk, mėnuo“. Kviečiame pasidžiaugti sustabdytais, fotografijose įamžintais gamtos vaizdais bei Saule ir Mėnuliu.
article 410
Informuojame, kad anglų kalbos mokytojų apskrito stalo diskusija „Darbas, bendravimas ir bendradarbiavimas grupėje ir komandoje“ nukeliama į spalio 19 d. 15.00 val.
Į madą sugrįžus rankdarbiams, atradome senas tradicijas turinčią dekupažo techniką - dekoravimą popieriumi. Spalio mėnesį Švietimo centre kviečiame aplankyti ir pasidžiaugti Trečiojo amžiaus universiteto studentės Danutės Vasiliauskienės dekupažo technika papuoštų daiktų parodą „Gyveniman dar kartą“. Autorė savo rankomis sušildė, išgrąžino servetėles, padėklus, prie jų pritaikė ir išmargino indus – parengė kompozicijas.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

article 410

2017 m. lapkričio 20–26 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija organizuoja aštuonioliktąją Suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi galia ir žavesys“. Kviečiame aktyviai įsijungti į Savaitės judėjimą.

Naudingi dokumentai:

 

 

Tautinis kostiumas, kaip etninio tapatumo forma, yra šalies kultūros išraiška, neatskiriama istorijos paveldo dalis, vienas iš svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais.

Vydmantų gimnazijos pedagogės tautinio kostiumo puošybos motyvus komponuoja savo rankdarbiuose ir rugsėjo mėnesį Kretingos rajono švietimo centre (J. Pabrėžos g. 8) surengė parodą „Augalų motyvas lietuvių tautiniame kostiume“. Bronė Kietelytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, parodai riešines mezgė su augalų, gėlių motyvais. Riešinės puošnios, grakščios, skoningos, turtingos, bet neperkrautos. Riešinės ne tik puošmena ir šiluma, bet ir sveikatai naudingas daiktas. Sigutė Latakaitė, technologijų mokytoja metodininkė, pristato adatines ir delmonus. Delmonas - tai plokščias puošniai siuvinėtas krepšelis. Delmonas yra išskirtinai Klaipėdos krašto tautiniam kostiumui būdingas priedas – kabinamas prie juosmens. Mokytojos mokinių kūrybos darbai – galvos papuošalų - karūnų elementai, sukurti iš šilkinių kaspinų ir juostelių, austi darbeliai, spalvingi, kruopščiai ir su meile padaryti. Ramunė Grikštaitė, dailės vyresnioji mokytoja, parodoje pristato medinių papuošalų: sagių, apyrankių, pakabukų kolekciją. Papuošalai dekoruoti specialiais dažais, puošti gintaru ir akmenukais.

Parodoje pristatomi darbeliai rodo, jog pedagogių rankos sugeba ne tik glostyti vaiko galvą, sodinti gėles ar puoselėti aplinką, bet ir suranda laiko grožiui bei kūrybai – įgyvendina savo sparnuotas mintis… Kviečiame aplankyti parodą.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Gėnė Benetienė

 

Kuo išskirtiniai bus šie mokslo metai? Kokius iššūkius teks įveikti pedagogams, mokiniams, tėvams? Tokie klausimai kyla kasmet rugsėjui pravėrus mokyklų duris.

Aptarti praėjusių mokslo metų rezultatus ir numatyti 2017-2018 m. m. perspektyvas rugsėjo 11 d. švietimo centre rinkosi Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus komanda ir Kretingos rajono metodinė taryba. Su naujais mokslo metais pedagoginę bendruomenę pasveikino švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė, vyriausiosios specialistės. Susirinkimo metu Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila pristatė rajono švietimo situaciją, ugdymo prioritetus. Buvo diskutuojama pedagogų kvalifikacijos tobulinimo, renginių organizavimo ir kitais klausimais. Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė kalbėjo apie gabių ir talentingų vaikų ugdymą, prevencinių programų įgyvendinimą. Metodininkė Rima Ramoškienė pasidžiaugė metodinių būrelių veiklos rezultatais, pateikė rekomendacijas šiems mokslo metams. Vienas svarbiausių prioritetų – mokinių pasiekimų gerinimas. Siekiant jį įgyvendinti tikimasi visos rajono pedagoginės bendruomenės pastangų bei nuoširdaus darbo.

Informaciją parengė Rima Ramoškienė, neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė

 2017 – 2018 m. m. švietimo įstaigose ypatingas dėmesys skiriamas prevencinių programų įgyvendinimui.

Rugsėjo 5 d. Kretingos rajono švietimo centre vyko susirinkimas „Dėl mokyklų prevencinių programų rengimo, vertinimo, įgyvendinimo ir stebėsenos“. Susirinkime dalyvavo mokyklų atstovai atsakingi už prevencinių programų įgyvendinimą, Kretingos rajono administracijos Švietimo skyriaus ir švietimo centro atstovai.

Aurelija Jedenkienė, neformaliojo švietimo skyriaus vedėja, trumpai pristatė nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojusias Švietimo įstatymo pataisas, kuriose apibrėžtos prevencinių programų, patyčių sąvokos, reglamentuota apsauga švietimo įstaigose: nustatyta, kad švietimo įstaigose draudžiama bet kokia smurto forma, apie smurto atvejį švietimo įstaigos vadovas privalo pranešti nustatytiems asmenims ir institucijoms, numatyta švietimo įstaigos vadovo pareiga imtis priemonių, kad tiek smurtą patyrę, tiek smurtaujantys mokiniai kartu su juos lydinčiais tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojai, kiti švietimo įstaigos darbuotojai laiku gautų psichologinę pagalbą.

Skaityti daugiau: Susirinkimas „Dėl mokyklų prevencinių programų rengimo, vertinimo, įgyvendinimo ir stebėsenos“

Puslapis 9 iš 14

Nariai
104
Straipsniai
429
Straipsnių peržiūros
1090540

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine