Semiplius
Registracija
Registracija

Lietuvos Respublikos seimas 2019 metus paskelbė Žemaitijos metais. Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyrius pakvietė rajono švietimo įstaigas garsinti, gražinti ir puoselėti Žemaitijos žemę – sudalyvauti akcijoje ,,Žemaitiū žemė moni augėn" ir 2019 m. spalio 24 d. pasodinti žemaitišką ąžuoliuką savo įstaigos teritorijoje ar kitoje pasirinktoje vietoje. Akcijos tikslas – ne tik pažymėti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą rašytiniuose šaltiniuose, bet taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą, nes 2019 m. spalio 24 d. pasaulyje minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame akcijos dalyviams: Kretingos lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijai, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinei mokyklai, Kretingos rajono Baublių mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kretingos rajono Kurmaičių pradinei mokyklai, VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklai, Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kretingos lopšeliui-darželiui „Žilvitis“, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinei gimnazijai ir Kretingos rajono švietimo skyriui.

Tikime, kad maži ąžuoliukai, pasodinti su meile ir rūpesčiu, užaugs į didelius bei galingus ąžuolus, Žemaitijos vienybės ir stiprybės simbolius.

Vaizdo medžiagą galite peržiūrėti čia.

Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vedėja R. Jusčienė

Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriuje vyko smagus renginys - viktorina ,,KON SAKÃ, A MON SAKÄ?", skirta Žemaitijos metams paminėti. Savo žemaičių kalbos žiniomis džiugino keturių mokyklų komandos: Kretingos rajono švietimo centro jaunimo ir suaugusiųjų mokymo skyriaus, Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokytojai ir mokiniai. Viktorinos dalyvius ir svečius pasveikino mažieji dainorėliai iš l.d. ,,Žilvitis“ kartu su savo mokytoja D. Samaliene. Viktoriną vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J.Miežetienė.

Viktorinos da­ly­viams buvo pa­teik­ti klau­si­mai iš įvai­rių sri­čių, susijusių su Žemaitijos kraštu ir kalba, – patarlės, vietovardžiai, istoriniai faktai, įžymūs Žemaitijos žmonės ir kiti. Įdomūs bei linksmi klausimai ir užduotys skatino komandų azartą, sukūrė gerą nuotaiką bei šiltą atmosferą renginio metu. Viktorinoje dalyvavę mokiniai ir mokytojai linksmai ir naudingai praleido laiką – mokėsi dirbti komandoje, išklausyti vienas kitą bei gerbti kitokią nuomonę, turėjo galimybę įvertinti savo Žemaičių kalbos žinias.

2019-10-01 Lietingą rudens popietę, kai medžiai jau nusidažę rudeniškomis spalvomis Kretingos rajono Švietimo centre buvo atidaryta Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės tėvelių, vaikų ir mokytojų parengta fotonuotraukų paroda, kuri priminė apie šiltą vasarą ir puikų rudenišką derlių. Mokytojos su savo auklėtiniais dalyvauja projekte „Vaisiai ir daržovės – vaikų vitaminų lobis“. Norėdamos paskatinti vaikus domėtis vaisiais ir daržovėmis, mokytojos tėveliams vasarai davė uždavinį: stebėti ir nufotografuoti neįprastų formų vaisius, daržoves ir kitas gamtos gėrybes. Mokytojos Virginija Mockuvienė ir Daina Milinskienė kartu su vaikučiais kūrė nuotraukose užfiksuotų gėrybių pavadinimus ir taip gimė fotonuotraukų parodos „Linksmosios rudens gėrybės“ pavadinimas. Nuotraukose užfiksuotų keistų formų rudens gėrybių, kurios kiekvieno vaizduotei gali būti panašios į bet ką...Parodoje galima sutikti ir „Braškinę vištelę“, ir „Pomidorinę antį“, ir „Agurkinę sraigę“ ir dar daug kitų linksmų gėrybių. Kviečiame visą rudenį aplankyti parodą.

Tradicinė kasmetinė Tarptautinė mokytojų diena Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriuje paminėta 2019 m. spalio 4 d. Nuo ryto Centre sklandė šventinė nuotaika: mokiniai, mokytojai, gėlės, nuoširdumo ir dėkingumo kupini žodžiai…

Centro mokinių taryba visus mokytojus pakvietė į integruotą pamoką, skirtą Tarptautinei mokytojo dienai paminėti. Smagiai praleidome laiką. Mokiniai susipažino su mokytojo profesija.

Dainora Kalniškienė, Kretingos rajono švietimo centro vyr. socialinė pedagogė

Spalio 3 d. Tarptautinės mokytojų dienos proga Kretingos rajono pedagogai buvo pakviesti į gražią šventę Kultūros centre ,,Skrendantys ant pašaukimo sparnų“. Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, mero pavaduotojas Dangiras Samalius ir Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė pasveikino Kretingos rajono švietimiečius ir apdovanojo 12 rajono mokytojų su 2019 Metų mokytojo nominacija.

Sveikiname Švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkę Rimą Ramoškienę su 2019 Metų mokytojo nominacija!

Nominacija: ,,už darbą, tapusį gyvenimo būdu, darnią komandinę veiklą, atveriant kūrybinio džiaugsmo, geranoriško bendradarbiavimo erdves, šiltą ir nuoširdų bendravimą, nuolatinį siekį tobulėti ir augti, pedagoginės patirties sklaidą, inovatyvių idėjų paiešką ir plėtojimą, profesionalų, atsakingą, kūrybišką rajono mokytojų metodinės veiklos koordinavimą, mokytojų subūrimą kūrybinėms veikloms, nuolatinį jų skatinimą mokytis ir ieškoti naujovių bei dalintis gerąja patirtimi.“

Skelbiama registracija į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus, vykdomus pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Mokymų trukmė 18 val. Šiuose mokymuose mokysitės:
  • naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, ar planšete;
  • rengti tekstinius dokumentus;
  • saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos;
  • naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis;
  • dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Mokykitės skaitmeninio raštingumo NEMOKAMAI!

Registruokitės telefonu: 8 620 20 961, El. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Užpildžius registracijos formą arba artimiausioje bibliotekoje.

Mokymai vyksta visoje Lietuvoje, daugumoje viešųjų bibliotekų.

Daugiau informacijos: Skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“

Puslapis 4 iš 16

Nariai
108
Straipsniai
470
Straipsnių peržiūros
1251773

Prisijungimas

Joomla templates by Joomlashine